समाचार संकलनका लागि गएका पत्रकार माथि दुब्र्यबहार,नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमाथि पनि अभ्रद्ध ब्यबहार ।

0
409

महेन्द्र नमुना माध्यमिक बिधालयमा प्रधानाध्यपकको नियुक्ति बिषयमा लिएर भएको बिबादमा बिहीबार नगरपालिकामा लागेको तालाको सन्र्दभमा समाचार संकलनका लागि गएका पत्रकारहरु माथि काग्रेसका कार्यकर्ताहरुले दुब्र्यबहार गरेका छन् । महेन्द्र नमुना माध्यमिक बिधालयमा प्रधानाध्यपक नियुक्तिको बिषयमा समितिको निर्णय नगरपालिकाले खारेज गरिदिएपछि नगरपालिकाका प्रमुख र प्रशासकीय अधिकृतको कार्यकक्षमा काग्रेस जनप्रतिनिधिहरुले ताला लगाएका थिए । जिल्ला प्रहरी कार्यलय गुल्मीबाट गएको प्रहरीको टोलीले नगरपालिकामा लागेको ताला खुलाउन खोज्ने क्रममा सामान्य बिबाद भएको समाचार संकलनका लागि गएका पत्रकारहरु थाहा खबरका गुल्मी समाचारदाता तिलाचन पाण्डे , नेपाल टेलिभिजनका अनिल खत्री र रेसुंगा टेलिभिजनका अजय जेम्स माथि अभद्ध ब्यबहार गरेका थिए । फोटो खिचिरहेको सन्र्दभमा पत्रकार माथि दुब्र्यबहार गरेको भन्दै नेपाल पत्रकार माहासंघ गुल्मीले समाचार संकलनका लागि गएका पत्रकारहरु माथि रेसुंगा नगरपालिका वडा नं ८ का वडा अध्यक्ष भरत भलामीले गरेको अभद्ध ब्यबहार प्रति गम्भिर ध्यान आकर्षण भएको जनाएको छ । नेपाल पत्रकार माहासंघ गुल्मीकी उपाध्यक्ष सीता भण्डारीद्धारा हस्ताक्षर गरिएको प्रेस बिज्ञप्तीमा समाचार संकलनका लागि गएका पत्रकारहरु माथी भएको दुब्र्यबहार प्रति गम्भिर ध्यान आर्कषण भएको भन्दै घटना प्रति दुःख ब्याक्त गरेको छ । समाचार संकलनका लागि पुगेका पत्रकारहरुलाई फोटो खिचिरहेको सन्र्दभमा किन खिचेको भन्दै वडा अध्यक्ष भरत भलामीले दुब्र्यबहार गरेका थिए । यस्तै रेसुंगा नगरपालिका का प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत भक्तिराम मरासिनीलाई नेपाली काग्रेसका जनप्रतिनिधिहरुले दुब्र्यबहार गरेको भन्दै नेकपा निकट जनप्रतिनिधिहरुले आफूहरुको गम्भिर ध्यान आर्कषण भएको जनाएका छन् नगरपालिकाका वडा अध्यक्षहरु वडा नं ६ का गनबहादुर गुरुङ वडा नं १० का पदम अर्याल वडा नं ७ का मोहोन पाण्डे वडा नं ४ का बिजय मरासिनी र वडा नं ११ का खुमबहादुर रानाको संयुक्त हस्ताक्षर गरी प्रमुख प्रशासकीय अधिकतृतलाई दुब्र्यबहार गरेकोमा गम्भिर ध्यान आर्कषण भएको जनाएका हुन् ।

काग्रेस निकट जनप्रतिनिधिहरुले प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत भक्तिराम मरासिनीलाई जबरजस्ती बाहिर निस्कन धम्की दिएको र मरासिनी बस्ने कुर्चिमा आफूहरु बस्न योग्य भएको भन्दै अभ्रद्ध ब्यबहार गरेको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत भक्तिराम मरासिनीले बताए । आवाज चित्त नबुझेको बिषयमा कार्यपालिकाको बैठक बोलाउन आग्रह गर्नुपर्ने भन्दै काग्रेस जनप्रतिधिहरुले उग्र रुप देखाएको बताएका छन् । यता काग्रेस निकट जनप्रतिनिधिहरुले भने महेन्द्र माध्यमिक बिधालयको प्रअ नियुक्तिको बिषय नमिले सम्म ताला नखोलीने दाबी गरेका छन् ।

SHARE