आखाँ शिविरमा ६४ जनाको निःशुल्क शल्यक्रिया

0
46

हुमाकान्त पोखरेल, गुल्मी ।
१२ फागुन । गुल्मीको मालिका गाउँपालिकाले संचालन गरेको निशुल्क आखाँ शिविरमा ६४ जनाको शल्यक्रिया गरिएको छ । सोमबार र मंगलबार संचालन गरिएको शिविरमा मालिका, इस्मा, मदाने र धुर्कोट गाउँपालिकाका ६४ जनाको आखाँको मोतियाबिन्दुको निःशुल्क शल्लिक्रिया गरिएको गाउँपालिकाका स्वास्थ्य संयोजक बसन्तराज भुसालले जानकारी दिए ।
गाउँपालिकाले फागुन २ गते मालिका –२ दर्लिङ, ३ गते मालिका –५ छाप र ४ गते मालिका –६ अर्जैमा आखाँ शिविर संचालन गरेको थियो । शिविरमा कुल ३३६ जनाले सेवा लिएका छन् भने एक सय जनालाई निःशुल्क चस्मा वितरण गरिएको छ । गाउँपालिकाले गाउँपालिकाभित्रका शल्यक्रिया गर्ने नागरिकलाई निःशुल्क यातायात सुविधाको पनि उपलब्ध गराएको थियो । गाउँपालिकाको आयोजना तथा नेपाल नेत्र ज्योति संघको प्राविधिक सहयोगमा शिविर संचालन भएको थियो ।
जसमा नेपाल नेत्र ज्योति संघ, पाल्पा लायन्स लाकोल आखाँ अस्पतालमा कार्यरत डाक्टर एलिना गौतमको नेतृत्वमा आएको समुहले शल्लिक्रिया गरेको हो । मालिका गाउँपालिकाले पछिल्लो तीन बर्षमा अहिलेसम्म १८२ जनाको मोतियाबिन्दुको मात्रै निःशुल्क शल्यक्रिया गरेको स्वास्थ्य संयोजक भुसालले बताए ।

SHARE