पार्टीको ऋण खोजीखोजी तिर्छौं : गुल्मी कांग्रेस

0
52

टोपलाल अर्याल
मंसिर ११,२०८०गुल्मी : दलहरुले पार्टी गतिबिधी संचालनका क्रममा खर्च गरेको क्रृण नतिरेका गुनासा निकै आउने गर्छन् । यो सवै पार्टीमा समस्या छ ।

दलहरुले चुनाव परिचालनका बेला धेरै खर्च गर्ने र परिणापछि कुनै वास्ता नर्गदा गाउँगाउँमा पार्टी सराप्नेहरु धेरै छन् । अझै पार्टीभित्रकै नेता कार्यक्रर्ता खर्च गरेको रकम नपाउँदा समस्यामा छन् । सोहि समस्यालाई मध्येनजर गरेर गुल्मी कांग्रेसले क्रृण चुक्ता गर्ने योजना अगाडी सारेको छ ।

दोस्रो जिल्ला सम्मेलनपछि पत्रकारसंग कुरा गर्दै कांग्रेस गुल्मीका सभापति खिलध्वज पन्थीले आफुहरुले पार्टीमा सुशासन कायम गर्न पुरानो पार्टीको दायित्वमा रहेको क्रृण खोजीखोजी चुक्ता गरेर क्रृणमुक्त कांग्रेस घोषणा गर्ने प्रतिवद्धता व्यक्त गरे । उनले पार्टीका हरेक सहयोगको समेत पारदर्शी कायम गर्ने बताए । गुल्मी कांग्रेसको दोस्रो जिल्ला सम्मेलन आइतबार सम्पन्न भएको छ । गुल्मी कांग्रेसले दोस्रो जिल्ला सम्मेलनबाट संगठन बिस्तार र रक्षाको अठोट बोकेको छ ।

सम्मेलनको बन्दसत्रमा पार्टीको बर्तमान अवस्था र आगामी रणनीतिका बिषयमा विभिन्न प्रतिवेदन माथि छलफल भएको थियो । सोहि क्रममा पहिलो पार्टीकै निरन्तरताका लागि गुल्मी कांग्रेसको अठोट, सवल वडा सक्षम टोल अभियान संचालन गर्ने जनाएको छ । सम्मेलनको पहिलो दिन बृहत आम सभा गरेको कांग्रेसले कार्यकर्ताको उत्साहलाई परिक्षण गरेको थियो । सम्मेलन निकै भव्य र सानदार भएको दाबी गर्दै कार्यकर्तामा देखिएको उत्साहलाई वडास्तरसम्म पुराउन नियमित बैठक, लेवि संकलन, प्रशिक्षण, सवै शाखा बिस्तार र प्रशिक्षण गर्ने नेपाली कांग्रेसका सभापति खिलध्वज पन्थीले बताए ।

उनले सम्मेलनमा बिगतको समिक्षा, अग्रजहरुको योगदानको स्मरण र आगामी एक बर्षका योजना निर्माण गरिएको जनाउँदै पार्टीका दिवसहरु भव्य रुपमा मनाउने, युवा सम्मेलन गर्ने, युवा उद्यमी सम्मान र प्रोत्साहनको योजना समेत रहेको बताए । साथै सभापति पन्थीले पार्टीको नाममा रहेको दायित्व खोजीखोजी चुक्ता गरेर क्रृणमुक्त कांग्रेस घोषणाको चरणमा रहेको बताए । कांग्रेस गुल्मीका सचिव भगतसिंह खड्काले पुराना दलहरु प्रतिको सद्भाव र माया कार्यकर्ताहरुमा जिवितै रहेको प्रमाण नेपाली कांग्रेसको जिल्ला सम्मेलनले पुष्टी गरेको बताए ।

जनताका प्राथमिकताका मुद्धामा ठुला दल नचुक्दा कार्यकर्ताहरु कत्तिपनि विचलित नहुने देखिएकाले आफुहरु बिकेन्द्रित भएर वडा र बस्तीसम्म पार्टीका योजना संचालनको तयारीमा लागेको बताए ।

जिल्ला सम्मेलन ९ र १० गते तम्घासमा संचालन भएको थियो । सम्मेलनको पहिलोदिन खुल्ला सभामा कांग्रेसका महामन्त्री गगन थापा, केन्द्रिय सदस्य नैनसिंह महर, डाक्टर चन्द्र भण्डारी, चन्द्र केसी, लुम्बिनी प्रदेश सभापति अमरसिंह पुन, उपसभापति भुवनप्रसाद श्रेष्ठ लगायतका नेताहरुले संबोधन गरेका थिए ।

SHARE