व्यवस्थाप्रति विश्वास जगाउँदै अवस्था परिवर्तन आवश्यक : मन्त्री शर्मा

0
100

दिवाकर पोख्रेल
भदौ १७,२०८० देउखुरी : सन्चार तथा सूचना प्रविधि मन्त्री रेखा शर्माले बर्तमान सरकारले संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्रात्मक व्यवस्था प्रतिको विश्वास जगाउदै अवस्था परिवर्तन तर्फ केन्द्रित रहेको बताउनुभयो । नेकपा माओवादी केन्द्र दाङ घोराही उप महानगरपालिको प्रशिक्षणलाई शम्बोधन गर्दे मन्त्री शर्माले सरकारले प्राप्त उपलव्धीलाई संस्थागत गर्दे जनताको अवस्था परिवर्तनमा लागि परेको बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो,‘बर्तमान सरकारले व्यवस्था प्रतिको विश्वास‘जोगाउन सफल भएको छ,यसलाई उपलव्धी मान्दै अब जनताको अवस्था परिवर्तन गरेर देखाउने काममा सरकार लागेको छ ।’

सरकारको प्रवक्त रहनु भएकी शर्माले बर्तमान व्यवस्था प्रति जनतामा भ्रम र निरासा फैलारहेको समयमा सरकारले व्यवस्था प्रर्तिको विश्वास जगाउँदै भिआइपी कल्चर अन्त्य गर्ने काममा लागेको दावी गर्नुभयो । केहि शक्तीकेन्द्र राजनीति अस्थिरता र भष्ट्राचार प्रवृतिलाई देखाएर सबै सरकार गलत व्यवस्था पनि गलत भन्ने भान पारिरहेको समयमा सरकारको साहसी इतिहासिक कामले व्यवस्था प्रति जनतामा केही आसा पलाएको बताउनुभयो । ‘बर्तमान व्यवस्था असफल पार्नको लागि राजनीतिक अस्थिरता कायम राख्ने र शुसासान कायम रहन नदिने खेल पनि भए तर सरकारले साहसका साथ अघी बढेयो । प्रधानमन्त्रीले गलत गरे म जेल जान तयार छु भनिरहनु भएको छ,यस्ले सरकारले कसैलाई छाडददैन भन्ने पनि भएको छ ।’ मन्त्री शर्माले भन्नुभयो ।

नेकपा माओवादी केन्द्रकी स्थायी समिति सदस्य शर्माले अन्य दल जस्तै माओवादीका केहि नेता कार्यकर्ता विग्रदैमा समग्र आन्दोलन र व्यवस्था प्रति आरोप लगाउन नहुने बताउनुभयो । माओवादीका केहि नेता कार्यकर्ता विग्रीएको स्विकार्दै मन्त्री शर्माले अबको तीन महीना शुद्धिकरण अभियानले विग्रीएको क्षेत्रमा सुधार आउने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । उहाँले भन्नुभयो, ‘हामी केहीहद सम्म विगीएकै हो, तर काम नलाग्नेगरी विग्रीएको होइन,।प्रशस्त सुध्रन ठाउँछ,यदी कतै बाटोृ विराएको भएपनि हाम्रो यो अभियान आलोचित हुने र सुध्रने अभियान पनि हो ।’ अब माओवादी पूर्ण रुपमा सुध्रनै पर्ने भन्दै शर्माले अन्य दल भन्दा फरक जनमुखी बन्न जनताको परिमर्कामा सामेल हुन कार्यकर्तालाई निर्देशन दिनुभयो । माओवादी विग्रदा व्यवस्था माथि प्रश्न उठने भएकाले माओवादीलाई गल्ती गर्ने छुट नभएको तर्क उहाँको थियो ।

यस्तै कार्यक्रममा नेकपा माओवादीकी अर्का स्थायी समीति सदस्य जयपुरी घर्तिले तीन महीना अभियानमा जनताको काममा लाग्ने पार्टी कार्यकर्तालाई निर्देशन दिनुभयो । अब कार्यकर्ता स्तरबाट भष्ट्राचार नियन्त्रण अभियान गाउँगाउँबाटै शुरु गर्न र आफ्नो नृतृत्वका सामाजिक संघसंस्थामा उदाहरणीय काम गरेर देखाउनुपर्ने भनाई उहाँको थियो ।

SHARE