केन्द्रको शन्देस लिएर माओवादीका केन्द्रिय सदस्य वडामा

0
38

दिवाकर पोख्रेल
भदौ ८ ,२०८० : केन्द्रिय समीतिको बैठक सकेर केन्द्रिय समितको बैठकका शन्देश सहित नेकपा मओवादी केन्द्र पालिका हुँदै वडा स्तरमा पुगेको छ । केन्द्र र प्रदेश स्तरको कार्य विभाजन गरी पालिका पालिकामा केन्द्रिय सदस्य पुग्ने,घरघरमा माओवादी जनतासंग माओवादी कार्यक्रम लिएर माओवादीले कार्यक्रमलाई तल्लो तह सम्म नग्न थालेको हो । यसरी कार्य विभाजन गरी केन्द्रिय सदस्य अनिवार्य एएटा वठडामा पुग्ने गरी काम थालिएको छ ।

भदौ १४ गते भित्र वडा समितिको बैठक बस्ने र वडाबाट जिम्मेवारी वाँडफाँड गरी घरघरमा जाने गरी कार्यक्रम तय गरेको माओवादीले नेताहरुको यस भन्दा पहिलेको कार्य क्षेत्र समेत परिवर्तन गरी नेता कार्यकर्तालाई फरक फरक भुगोलमा खटाएको छ ।

केनिद्रय समीतिको निर्देशन बमोजिम नेकपा माओवादी केन्द्र दाङले पनि पालिका स्तरको विस्तारति बैठक थालेको छ । दाङको घोराही उप महानागरपालिकाबाट शुरु भएको बैठक कार्यकर्ताको गुनासो,समस्या र आलोचना सुन्ने केन्द्रको नेतृत्वको भावलाई केन्द्रिय समीति र प्रदेश समीतिका नेताहरुबाट स्पस्ट्र पार्ने योजना अनुसार बैडकहरु भइरहेका हुन । बैठकमा कार्यकर्ताले सरकारले थालेको भष्ट्रचार नियन्त्रणको अभियानमा कसैलाई छाड्न नहुने बताए । नेकपा माओवादीका केन्द्र जिल्ल समन्वय समीतिका सदस्य ओमप्रकाश सुवेदीले भष्ट्राचार नियन्त्रणको अभियान माओवादी पार्टीबाटै शुरुवात गर्न नेतृत्वलाई आग्रह गर्नुभयो । उहाँले भन्नुभयो,‘अहिले बर्तमान सरकारको काम र शुसासन कायम राख्न देखाएको सक्रियताले सबै उत्साही भएको बेला कसैलाई छाड्ने हुँदैन, हाम्रा नेता परेपनि रोकिनु हुदैन,पार्टीलाई सच्चाउन पनि यो अभियान सहयोगी बन्नेछ ।’

यस्तै लमही नगरपालिका वडा नम्बर ५ का वडा स्तरका कार्यकर्ता कृष्ण चौधरीले सरकारले गरेका सकरात्मक कामको बारेमा आफुहरु खुलेरै जनताको घरघरमा जाने र पार्टीलाई आवश्यक सुझाव संकलन गरी नेतृत्वलाई दिने बताउनुभयो । नेकपा माओवादी केन्द्र स्थायी समिति सदस्य जयपुर घर्तिले पार्टिको केन्द्रिय समितिको बैठकमा पार्टीलाई बलियो बनाउन पार्टी जनतासंग जानुपर्ने निर्णय भएकाले कार्यकर्तालाई जनसेवामा लाग्न्ेगरी घरघरमा जान निर्देशन दिनुभयो । उहाँले भन्नुभयो,‘ अब पार्टी बनाउने तपाइहरुले हो माथि नेतृत्वले अशल काम गर्ने तल कार्यकर्ताले प्रचार गर्दै जनतासंगै रहने कुरालाई हामीलाई बलियो बनाउँछ,तपाइहरु माओवादीका एजेन्डा लिएर घरघरमा जानुस ।’

नेकपा माओावादी केन्द्र लुम्बिनी प्रदेशका सचिव कृष्ण अधिकारीले मााअ‍ेवादीको आधार इलाका लुम्बिनी प्रदेश पार्टि पहलिेको तुलनामा कमजोर बनेको स्किार्दै नेतत्व देखि कार्यकर्तामा परिवर्तन आउन जरुरी रहेको बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो,‘जताको साथ भएमा बर्तमान सरकारले सजलै भष्ट्रचार नियन्त्रणमा थालेको प्रयास सफल हुन्छ, त्यसको लागि जनतालाई माओवादीको एजेण्डा पुन स्मरण गराउँदै जान आवश्यक छ ।’

नेकपा माओवादी केन्दले बर्तमान पार्टी सदस्यलाई दोब्बर बनाउने अभियानमा लागेको दाङका सचिव विश्वराज आचार्यले जानकारी दिनुभयो ।उहाँले भन्नुभयो,‘ हामी पार्टी सदस्य थप्ने र दाङमा पहलिो पार्टी बनाउने उदेश्यका साथ लागेका छौ,अबको तीन महीनामा तपाइ हाम्रा काम जन सेवा र जन भेटघाटमा व्यस्थ हुनेछ ।’

SHARE