दोहोरी गीत प्रतिष्ठानको अध्यक्षमा बिजी

0
147

मंसिर ९, २०७६ . राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरी गीत प्रतिष्ठान नेपालको अध्यक्षमा रमेश बिजी विजयी भएका छन्। कास्कीको पोखरामा आइतबार राति सम्पन्न ७ औँ केन्द्रीय महाधिवेशनमा उनले प्रतिस्पर्धी विष्णु खत्रीलाई ३९ मतले पराजित गरेका हुन। बिजीलाई ५ सय ८४ मत प्राप्त भएकोमा खत्रीलाई ५ सय ४५ मत प्राप्त भएको थियो। कोषाध्यक्ष पदमा तारापति सुवेदीलाई पराजित गर्दै राजु ढकाल विजयी बनेका छन्। यस्तै सहकोषाध्यक्षमा घनश्याम रिजाललाई पराजित गर्दै ईश्वरीप्रसाद भुसाल विजयी बनेका छन्। एक जनाको पद रहेको प्रशासनिक सचिवमा पुरुषोत्तम थापा २ सय ४५ मत पाएर पराजित भएका छन् भने ८ सय ४६ मत ल्याउँदै कृष्ण रेउले विजयी भएका छन्।यसैगरी, ७ जनाको पद रहेको खुल्ला सचिवमा जीवन दाहाल, रमेश राज भट्टराई, कुलेन्द्र विश्वकर्मा, हरि डाँगी, प्रचण्ड जीसी, वसन्त थापा र पुष्कल शर्मा विजयी भएका छन्। यी सात ओटा पदमा १२ जनाको उम्मेदवारी परेको थियो। ७ जना महिला केन्द्रीय सदस्यमा सम्झना लामिछाने मगर, जानकी तारमी मगर , अञ्जली अधिकारी, जुना श्रीष मगर, अमृता लुङ्गेली मगर, सरला पाण्डे र सिता राना निर्वाचित भएका छन्। यस्तै, १२ जना खुल्ला केन्द्रीय सदस्यहरूमा देवी घर्ती, पीएन सापकोटा, प्रकाश सपूत, पुरुषोत्तम भण्डारी, प्रकाश भट्ट, याम क्षेत्री, विमल अधिकारी, महेन्द्र गौतम, दीपक गरौजा मगर, सागर गुरुङ, विक्रम थापा र युवराज मगर निर्वाचि भए। केन्द्रीय सदस्य ९विदेश शाखा० मा रामकृष्ण बम मल्ल ९७६७० र दुर्गा पङ्गेनी चुनिए। यस्तै, ७ ओटा प्रदेशबाट १र१ जना गरी ७ जना केन्द्रीय सदस्यहरू भौगोलिक रूपमा छनोट भएका छन्। अन्य प्रदेशमा सहमति भएको भए पनि गण्डकी र ७ नं। प्रदेशका लागि भने निर्वाचन नै भयो। गण्डकी प्रदेशबाट तारानाथ आचार्य र सदूरपश्चिम प्रदेशबाट नमिनसिङ धामी विजयी भएका छन्। प्रतिष्ठानका ११ ओटा पदहरूमा भने निर्वाचन अगाडि नै सर्वसम्मत चयन भएको थियो। जसमा वरिष्ठ उपाध्यक्षमा रिता थापा, प्रथम उपाध्यक्षमा पशुपति शर्मा, द्धितिय उपाध्यक्षमा रामजी खाँण, तृतीय उपाध्यक्षमा दीपक खड्का, महिला उपाध्यक्षमा राधिका हमाल, महासचिवमा सुवास के।सी, उपमहासचिवमा शिव हमाल र शङ्कर बिसी, साङ्गठनिक सचिवमा खुमन अधिकारी, महिला सचिवमा जमुना राना मगर र सह कोषाध्यक्षमा पुर्णकला बिसी रहेका छन्। राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरी गीत प्रतिष्ठानमा कुल मतदाता सङ्ख्या १३ सय ४८ रहेको भए पनि ८४ दशमलव ३४ प्रतिशत अर्थात् ११ सय ३७ मत खसेको थियो।

SHARE